שפיכה מוקדמת

שפיכה מוקדמת – למה זה קורה

למרות שיחסי מין הם דבר משמעותי ביותר עבור רבים מאיתנו, חלקנו גם חווים לא מעט בעיות וקשיים סביב הנושא הזה. אנחנו רוצים לענג את הצד השני וגם להרגיש נפלא בעצמנו אך עם זאת רבים מהגברים חווים בעיות של שפיכה מוקדמת. לכן, אם גם אתם סובלים מהבעיה הזאת הדבר הראשון שיכול להרגיע אתכם זה שאתם לא לבד וכי בפועל 9 מתוך 10 גברים היו מעדיפים שיחסי המין שלהם יימשכו יותר זמן. לפני שנוכל לבדוק איך נכון יהיה להתמודד עם הבעיה צריך להבין מדוע היא בכלל קורת שכן רק אם נבין את הסיבות נוכל לדעת איך לגשת לעניין.

הסיבות הנפוצות

כאשר מדברים על בעיה של שפיכה מוקדמת ניתן לראות שמדברים על שני גורמים עיקריים והם:

  1. גורם פיזיולוגי
  2. גורם נפשי

ברוב המקרים הגורמים הם דווקא פסיכולוגיים כמו לחץ, מתח, חרדת ביצוע ועוד. לא אחת קורה שבפעם הראשונה שגבר מקיים יחסי מין עם אישה או עם גבר הוא סובל משפיכה מוקדמת ובפעמים הבאות החשש מהישנות המצב הוא זה שמוביל בדיוק לתוצאה הזאת. במקרים אחרים מתחים שלא קשורים באופן ישיר ליחסי המין עלולים לגרום לשפיכה מוקדמת ולכן חשוב להיות מודעים לכך. במידה וגם אתם סובלים מהבעיה הזאת כדאי יהיה לנסות לבודד את הדברים: ממתי זה קורה לכם? האם זה קשור לטראומה כזו או אחרת בתחום יחסי המין? שימו לב שגם הגורמים הפיזיולוגיים יכולים להיות פעמים רבות תחת השליטה שלכם, כמו לדוגמה: האם אתם סובלים משפיכה מוקדמת אחרי צריכת אלכוהול או מזונות מסוימים?

מה עושים בנידון?

כדאי לדעת שיש מגוון רחב של אפשרויות שעומדות בפניכם ולא תמיד רק טיפול פסיכולוגי יוכל לסייע. כדאי לקחת בחשבון גם את העובדה שאפשר להשתמש בתכשירים שונים שעובדים כמו אלחוש. בצורה כזאת התחושה יורדת, מה שגורם לכך שהשפיכה מתעכבת וכך יחסי המין נמשכים יותר. הדבר המהותי ביותר שכדאי להבין זה שלא מדובר על גורל וכי בושה לא תעזור כאן. כלומר, אם יש לכם בעיה עדיף לדבר עליה ולבדוק מה ניתן לעשות כדי לפתור אותה כי אחרת אתם עלולים להמשיך ולסבול ממנה לזמן רב.