כל מה שחשוב לדעת לפני ניתוח להגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה הפך במרוצת השנים לאחד מהפתרונות המועדפים על נשים הרוצות לשפר את מראן, את הדימוי העצמי ולהעלות את תחושת הביטחון שלהן. אולם, כאשר שוקלים לעבור הגדלת חזה, עלינו להבין כי אין גישה אחת אחידה בעניין, והניתוח אינו מתאים לכל אחת. לכן לפני שניכנס תחת סכין המנתחים, עלינו לקחת בחשבון את כלל הפרמטרים והאפשרויות הכירורגיות העומדות לפנינו, ולהבין את המשמעויות העומדות בבסיסו של ניתוח מסוג זה.

כל גוף הוא שונה

חשוב להבין כי לכל אישה יש גוף בעל מאפיינים ייחודיים, לכן התנהגות הגוף בעת הניתוח, אופן קבלת הגוף את השתלים וכן גישת המנתח – הם הגורמים העיקריים אשר ישפיעו על תוצאות ניתוח הגדלת חזה.  הגדלת חזה אפשרית לאחר שהשד הגיע לבשלותו, בדרך כלל לאחר גיל 18. במקרים בעייתיים במיוחד או מקרים רפואיים של חוסר צמיחת השד או א-סימטריה חריפה, ניתן לבצע את הניתוח גם בגיל מוקדם יותר. על סמך הנתונים האישיים, ההיסטוריה הרפואית ובשילוב חוות דעת של הרופא המומחה לגבי הגישה הניתוחית האופטימלית, ניתן יהיה לקבל החלטות חשובות שיובילו לתוצאות ההגיוניות והאפשריות ביותר ולאיזון בין המצוי לרצוי. שתלים גדולים מדי, למשל, עלולים עם הזמן לגרום לאובדן אלסטיות בעור, צניחה של השד, צלקות רחבות או סימני מתיחה. לכן מלבד רצון האישה, המנתח לוקח בחשבון פרמטרים כגון מיקום החתך, הפחתת ניראות הצלקת שלאחר הניתוח, סוג השתלים ומיקומם, בהתחשב בידע הרפואי שלו ונסיונו, על מנת למנוע סיבוכים לטווח הארוך.

מה קורה במהלך ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה נעשה בהרדמה מקומית או מלאה, תלוי בסוג הניתוח ובגישה הכירורגית שנבחרה. לאחר ההרדמה המנתח מבצע חתך באזור שנבחר, יכניס את השתלים וימקם אותם בפרופורציה בהתאם לחזה. ההחלטה לגבי מיקום השתל תלויה בנתונים הגופניים והרפואיים של המנותחת, בסיבוכים האפשריים ובציפיות מהתוצאה הסופית. לאחר התהליך המנתח תופר את הצלקת וחובש את אזור החזה כדי למנוע זיהומים או תזוזה.

תוצאות והחלמה מהניתוח

מטרת הניתוח היא להקנות מראה סימטרי לחזה ולפלג הגוף העליון, הבא לידי ביטוי בחזה מלא וזקור. הניתוח יתרום לשיפור המראה החיצוני הכללי ושיפור הדימוי העצמי של המטופלת. לרב יש צורך באשפוז של יום אחד או לכל היותר יומיים לאחר הניתוח. למשך כמה שבועות מיום הניתוח יש ללבוש חזיית ספורט מיוחדת לצורך שימור התוצאה ומניעת צניחה של השד. בימים שלאחר מכן המטופלת תחוש אי נוחות באזור השד, אך תוכל לחזור באופן הדרגתי לפעילות רגילה כבר בתוך שבוע-שבועיים.

One thought on “כל מה שחשוב לדעת לפני ניתוח להגדלת חזה

Comments are closed.