מה חשוב לדעת על שאיבת שומן?

שאיבת שומן לא מיועדת בהכרח רק לבעלי משקל עודף. אנשים עם משקל תקין מבקשים לבצע שאיבה על מנת להסיר כיסי שומן מאזורים מסוימים בגופם על מנת לשוות לו מראה אסתטי וחטוב. יש מי שמתקשים לרזות באמצעות דיאטות ופעילות גופנית ושאיבת שומן נתפסת על ידם כדרך הקצרה והמהירה לעשות זאת. השיטה מתאימה למי שרוצים לקבל גוף פרופורציונאלי יותר, לדוגמה: בעלות עודפי שומן באזור הירכיים שיש להן רגליים דקות.

לפני ביצוע השאיבה חשוב לקבל את מלוא המידע, לרבות ואולי בעיקר על המקומות בגוף שבהם לא מומלץ לשאוב מהם כגון סנטר, קרסוליים, שוקיים וזרועות, אם בשל עור גמיש ואם בשל קרבתם של תאי השומן לשרירים.

כמה שומן שואבים?

גם אם התהליך מחייב כמה שאיבות, בכל פעם מומלץ לא לשאוב יותר מארבעה- חמישה ליטר. משך הזמן המומלץ להמתנה בין שאיבה אחת לשנייה הוא כחצי שנה. הזמן נשרש לריפוי צלקות והשבת שיווי המשקל של המערכת הלימפטית בגוף.

קיימות שלוש שיטות עיקריות לשאיבת שומן.

  1. השיטה המסורתית, שבה מחדירים צינורית לעור לאחר חיטויו וריכוך השומן באמצעות תמיסת מלח וחיתוך חתכים קטנים. הצינורית מחוברת למשאבה השואבת את השומן.
  2. המסת שומן באמצעות אולטרסאונד. בשיטה זו מחברים את הצינורית למכשיר אולטרסאונד אשר ממיס את השומן באמצעות גלי הקול. אף ששיטה זו קלה ונוחה למנתח היא עלולה לגרום כוויות בעור בגלל החום הרב שמפיץ המכשיר.
  3. שיטת הקנולה הרוטטת. מדובר בשיטה חדישה, שבה הקנולה ( צינורית) שוברת באופן מדויק את רקמות השומן ומאפשרת עיצוב סימטרי ומדויק של האזור שבו מתבצעת השאיבה.

כאשר הניתוח מתבצע על ידי מנתח מקצועי, מאומן ומיומן, לכל היותר ייווצרו תופעות לוואי צפויות שייעלמו בתוך זמן קצר. סיבוכים נדירים למדיי וצפויים בעיקר כאש כמות השומן הנשאבת גדולה מהממוצע.

מדובר בניתוח שעלותו נאמדת בסכום גבוה, אבל לא רק הכסף אמור להיות מניע לבירור יסודי של מיקום הניתוח וזהות המנתח אלא בעיקר ההכרח לוודא כי אם גמלה בכם ההחלטה לבצע שאיבת שומן, תבצעו אותה במקום שבו מוצעים תנאים מיטביים, נעשה שימוש בטכניקה ייעודית המתאימה ביותר לשאיבה באזור הרצוי בהינתן המרכיבים האישיים הספציפיים שלכם. זכותכם ואך חובתכם, שהרי מדובר בגופכם, לקבל מידע מלא ומפורט ותשובה על כל שאלה שחשוב לכם לקבל עליה תשובה בדוקה ומוסמכת.

לאחר שקיבלתם החלטה שקולה על רצונכם בביצוע השאיבה חשוב  לתאם ציפיות כדי לא להתאכזב מהתוצאה הצפויה. יש מספר רב מאוד של אנשים, גברים ונשים, ששאיבת השומן  שיפרה ושדרגה לא רק את מראה  גופם אלא תרמה להם לא מעט ערכים מוספים והפכה את חייהם לאיכותיים יותר.

נכתב באדיבות ד”ר אלכס לבנברג

 

One thought on “מה חשוב לדעת על שאיבת שומן?

Comments are closed.