כל היתרונות של מכשירי כושר ביתיים

פריטי כושר ביתיים כוללים מבחר פריטים המסייעים בשמירה על הכושר של בני הבית. יתרון רב בשמירה על כושר בבית, על פני ביקור קבוע במכון הכושר, עשוי להוות גם חיסרון ניכר. בבית עשויים ליפול למצב בו לא קיים משטר אימונים קבוע. בחירת זמנים שרירותית, שאינה על-פי לוח זמנים מסודר וקבוע מראש, עשויה להוביל לחוסר התמדה בטווח הארוך. על אף האמור, מדובר בנוחות שרבים מחפשים, יחד עם היכולת לשלב ביצוע כושר במטלות היומיומיות של כולנו. כך – רבים מגיעים לחנויות הכושר כדי לרכוש ציוד כושר ביתי המתאים להם.

טרם רכישת מכשירי כושר: למדו והכינו את שיעורי הבית

אין זה סוד כי מכשירי כושר ביתיים – עלותם גבוהה וכי על הרכישה צריכה להתבצע באופן מושכל ולאחר מחקר, ולא באופן שרירותי. ציוד כושר ביתי יכול לכלול ציוד פשוט ומשלים, כדוגמת – משקולות או מד צעדים, עד ציוד מורכב וגדול, כדוגמת – אליפטיקל, מכשיר חתירה, הליכון ועוד. הדרך המומלצת ביותר – לעשות שילוב מגוון ונכון של מכשירי הכושר הביתיים, שיאפשרו למתאמנים ליצור תכנית אימונים מגוונת שתעבוד על כל קבוצות השרירים בגוף. הליכון, כדוגמא, הוא מפריטי הכושר הנמכרים והשכיחים ביותר. עם זאת, מומלץ לרכוש דווקא מכשיר חתירה – שהרי הוא מספק פונקציות המוטמעות הן באופניים והן בהליכון.

לא להתפשר על איכות בינונית

ציוד כושר ביתי חייב להיות מהאיכות הטובה ביותר שניתר למצוא בשוק מוצרי הכושר. אין להפחית בחשיבות של בדיקת היצרנית, אמינותה  וכמובן – משך האחריות/ביטוח המוענק עם המוצר. יש לצפות כי ציוד כושר ביתי מחברה אמינה, גם יעלה בהתאם, אך ישמור על ערכו לאורך זמן. לרוב, ציוד כושר שעלותו נמוכה, ידרוש יותר טיפולים וחלקי חילוף, כיוון שהבלאי שלו יהיה גבוה יותר, באופן טבעי. נוסף, רצוי לוודא שכל תיקון של המכשירים יבוצע בבית הלקוח, ולא במעבדת החברה.

אין צורך לקחת משכנתא

עם האמור לעיל, ציוד כושר לא חייב להיות יקר או גדול מאוד. הרכיב החשוב ביותר, הוא הקפדה והתמדה ואימונים, משמעת עצמית, יחד עם תנאים מינימאליים המאפשרים אימון בריא ונוח. על חדר האימונים הביתי לכלול פתח אוורור ותאורה מרגיעה ומעודדת. בשלב הראשוני, תוכלו להזמין מאמן כושר אליכם הביתה, שילווה אתכם ויבנה עבורכם מסגרת אימונים קבועה, לשלב הראשוני. בשלבים מאוחרים יותר, ייתכן ותרגישו בטוחים מספיק לקבוע בעצמכם את תכניות האימונים ועצימותם.

המלצה נוספת: כדאי לקבל אישור מרופא על שאתם יכולים לבצע אימוני כושר בבית. בניגוד למכון כושר, בו מסתובבים מאמני כושר היכולים לענות על שאלות המתאמנים ולוודא שהם מבצעים את התרגילים נעונה, הרי שבביתכם אתם הם האחראיים על עצמכם. דאגו לאימון הדרגתי ולא תובעני מידי, בכדי לשמור על מוטיבציה וחיוניות לאורך זמן. תוכלו לנסות כל יום מכשיר אחר מציוד הכושר הביתי שלכם ולבנות לוח זמנים קבוע.

2 thoughts on “כל היתרונות של מכשירי כושר ביתיים

Comments are closed.